Rolety – jakie kupić ? moje opinie o roletach.

W pewnym momencie każdy z nas staje przed dylematem jakie rolety wybrać do swojego mieszkania.  System kasetowy , wolno wiszący , tkaniny gładkie czy może night&day (dzień – noc)

rolety dzień noc
Zdjęcie przedstawia roletę dzień noc.

Odpowiedź na to pytanie brzmi: „takie jakie się nam podobają, oraz takie które spełnią nasze oczekiwania odnośnie zaciemnienia”.

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej tkaniny ma jej barwa. Często zdarza się ,że tkanina z takiej samej gramatury a w innym kolorze znacząco zmienia przenikalność światła słonecznego które wpada do pomieszczenia.

 • Rolety w kasetach z prowadnicami

  Sa to systemy najmilsze dla oka , zabudowana kasetą rurka wraz z materiałem oraz boczne prowadnice wkomponowane w okno. Niestety wszystko co ładne musi być droższe również ze względu na dodatkowe komponenty zastosowane przy produkcji.

 • Rolety wolno wiszące

  Aluminiowa rurka wraz w widocznym materiałem do tego najczęściej musi być wkręcana wkrętami do okna lub do ściany. W obecnych czasach raczej odchodzi się od tego typu rolet. Ja również ich nie polecam.

 • Żaluzje pionowe

  Pierwsze takie systemy pojawiły się w Polsce pod koniec lat 80-tych. Są to pionowe pasy z szyną górną.  Modne dawniej w mieszkaniach. Aktualnie montowane raczej tylko w biurach. Zajmują miejsce przy parapecie co bardzo ogranicza przestrzeń w pomieszczeniu.

 • Podsumowanie opinii o roletach

   

  W mojej kilkunastoletniej karierze zawodowej przechodziłem przez wiele różnych systemów zaciemnień wnętrz, zaczynając od żaluzji poziomych, poprzez rolety drewniane a kończąc na roletach w kasecie i prowadnicach.

Na tą chwilę według mnie najlepsze będą te ostatnie wraz z tkaninami dzień noc, najmodniejszymi w ostatnich czasach. Niestety musimy się liczyć z ceną wyższą niż za standardowe rolety. Najtańsza roleta dzień noc to wydatek rzędu minimum 140 zł. Oczywiście mowa tu o najmniejszym wymiarze. Rolety balkonowe to wydatek około 250 zł za sztukę. Niektóre firmy całe szczęście proponują darmowe montaże i takie polecam wybierać.

Podsumowując ten artykuł polecam zawsze sprawdzać wiele firm z rolety Opole zanim podejmiemy decyzję ponieważ nagle może okazać się ,że za montaż będziemy musieli dodatkowo zapłacić w niektórych firmach nawet 50 zł za jedną roletę.

Zapraszam również do działu ciekawostki na mojej stronie

4 odpowiedzi na “Rolety – jakie kupić ? moje opinie o roletach.”

 1. Fajna strona o roletach, mam nadzieje ,że będziesz wstawiał więcej artykułów bo póki co trochę mało 😛 Życzę powodzenia, jakby co to mogę pomóc bo też jestem z branży rolet.

 2. Witam
  Mam problem z wyborem rolety kasetowej przestrzennej, ponieważ kasety są różne ,w jednej kasecie łańcuszki wychodzą razem w innych osobno , w jednych widać śrubki w innych nie , a przede wszystkim które są wytrzymalsze
  Może jakaś podpowiedź które są dobrej jakości oraz które są polecane .
  Dziękuję z góry za podpowiedź .

  1. Witam
   Moim zdaniem skręcane na śrubki są bardziej wytrzymałe.
   Może mniej estetycznie to wygląda ale kto tam patrzy do góry na kasety 😉
   Ważne aby łańcuszki były grube bo są dwa rodzaje (chude i grube)
   Ja oczywiście polecam systemy które sprawdziłem i sam robię czyli firmy Bamar (system b-9 lub b-49 – to jest to samo)
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *