Żaluzje pionowe czyli sposób na nietypowe okna.

 •  Żaluzje pionowe – nietypowe montaże

  Żaluzje pionowe to idealny sposób pozwalający przysłonić nietypowe okna, ale nie zawsze !

Żaluzje pionowe
Okno przed montażem żaluzji pionowych.

W obecnych czasach architekci prześcigają się w projektowaniu coraz to dziwniejszych domów. Jeśli masz okna trójkątne, trapezowe lub inne nietypowe jedynym tanim sposobem jest zastosowanie żaluzji pionowych ucinanych na konkretny wymiar (każdy pasek).

Trzeba wziąć jednak pod uwagę ,że w niektórych przypadkach będzie to bardzo niepraktyczne rozwiązanie a szczególnie jeśli zastosujemy żaluzje pionowe.
Na załączonym obrazku żaluzja pionowa (dwie szyny montowane po skosie) mogłaby odsłaniać się tylko w formie odwrotnej kurtyny do środka , czyli po złożeniu jej cała tkanina będzie zsuwała się do środka czyli tam gdzie są drzwi wyjściowe na balkon.

Jeśli chcielibyśmy aby żaluzja zsuwała się do boków to środkowe paski będą jeździły po ziemi 🙂

Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę to odległość od skrzydła w otwieranym oknie do nadproża. Szyna górna od żaluzji pionowej ma wysokość około 4 centymetrów, może to powodować ,że okna nie będzie można w ogóle otworzyć ponieważ będzie haczyło o górną szynę żaluzji pionowej.

Niektórzy ludzie w takiej sytuacji są skłonni nawet kupić same tkaniny i nakleić je rzepami bezpośrednio do szyby (bywały takie przypadki). Jest to rozwiązanie najgorsze z możliwych ponieważ nie ma możliwości regulacji zaciemniania pomieszczenia tak jak w przypadki żaluzji pionowych.

Nietypowe okna to również różnego rodzaju okręgi. Niestety nie znam żadnych systemów które mogłyby zaciemnić takie okno bezpośrednio na nim. Jedyną możliwością w takim przypadku jest zastosowanie żaluzji pionowej lub rolety wolno wiszącej do ściany nad oknem. Ma to oczywiście swoje minusy ze względu na estetykę całego pomieszczenia.

Żaluzje pionowe – Historia

Pierwsze żaluzje pionowe pojawiły się już w latach 80-tych.
W Opolu produkowała je jedna firma która szybko wprowadziła kolejne rozwiązania takie jak aluminiowe żaluzje poziome. Był to hit do tego stopnia ,że ludzie sami robili listę zapisów w blokach, żeby móc je mieć 🙂 Czekali miesiącami ale czego nie robiło się dla takiego udogodnienia.

Więcej w dziale o systemach .

2 odpowiedzi na “Żaluzje pionowe czyli sposób na nietypowe okna.”

 1. Witam,,
  czy mają Państwo w ofercie żaluzje ale montowane na poddaszu ze skosami? Dokładnie to pod kalenicą. Szerokość: ok. 300 cm, wysokość 2 m, kąt nachylenia dachu 45 stopni. Wygląda to w przekroju jak trójkąt równoboczny. Żaluzje do samej podłogi.
  W sypialni na poddaszu chcę zbudować szafę ale ze względu na funkcjonalność pomieszczenia równie dobre byłyby żaluzje lub kotary podwieszane. Ważne, żeby całość była napięta i nie przypominała kotary z teatru 🙂 Stąd moje pytanie.
  PS. W jakiej cenie? 🙂
  Pozdrawiam
  Krzysiek

  1. Witam
   Proszę wrzucić zdjęcie to pomyślimy co można zrobić 🙂
   Można tutaj lub pod numer tel. 888 40 50 10 (whatsapp lub mms)
   Pozdrawiam
   Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *